Spoření ve zlatě – Postupný nákup

Autor: Petr

V dnešní době se lidé stále více zajímají o alternativní investice, jako je například spoření ve zlatě. Zatímco běžná bankovní účet může přinést nulové výnosy, spoření ve zlatě může být výhodné. Jaké jsou výhody a nevýhody spoření ve zlatě? Jaký je postupný nákup zlata? A jak mohou lidé spořit ve zlatě?

Postupný nákup zlata – Již od 500 Kč měsíčně

Existuje mnoho způsobů, jak si uložit své peníze ve formě zlata. Jeden z těch nejlepších je postupný nákup. Postupný nákup je skvělý způsob, jak se vyhnout nepřiměřeným rizikům, které jsou s okamžitým nákupem zlata spojeny. Mnoho investorů využívá postupný nákup, aby dosáhlo lepšího průměrného nákladu na zlato.

Postupný nákup spočívá ve skutečnosti, že si investor stanoví určitou časovou periodu a množství, které chce investovat do zlata během této doby. Za tuto periodu bude investor pravidelně nakupovat malé množství zlata. Tím se investor vyhne hromadnému nákupu a riziku, že by mohl koupit ve velmi nevhodném okamžiku a zaplatit přemrštěnou cenu.

Například se může investor rozhodnout, že bude kupovat zlato měsíčně za 2 000 Kč a doba postupného nákupu bude 5 let. Na konci postupného nákupu obdržíte fyzické zlato. Navíc nákup zlata nepodléhá DPH a je skvělou ochranou před inflací.

Postupný nákup je možný také pro stříbro.

Kdy je postupný nákup vhodný?

Postupný nákup je ideální pro ty, kteří chtějí investovat do dlouhodobých projektů a mají dostatek trpělivosti na to, aby počkali na správnou cenu. Také je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí snižovat riziko svého portfolia.

To proto, že postupný nákup pomáhá udržet nižší průměrnou cenu za jednotku zlata. Je také vhodný pro ty, kteří nemají dostatek finančních prostředků na to, aby okamžitě investovali do velkého množství zlata. Z tohoto důvodu je postupný nákup skvělou volbou pro ty, kteří chtějí investovat do zlata s minimem finančních prostředků.

Jak funguje postupný nákup zlata?

Pokud se rozhodnete pro postupný nákup zlata, první věc, kterou musíte udělat, je stanovit si kolik chcete měsíčně spořit a časovou periodu, během které budete do zlata investovat.

Poté budete pravidelně nakupovat malé množství zlata během stanovené časové periody. Investujete na měsíční pravidelné bázi.

Po skončení doby, po kterou jste spořili, održíte fyzické zlato do svých rukou.

Máte zájem o postupný nákup zlata?

Neváhajte nás kontaktovat. My se Vám ozveme, vše s Vámi probereme a vše pro Vás připravíme. Spolupracujeme s firmou Att Investments, která je jedničkou na Českém trhu.

O Autorovi

Petr zabývá obchodováním se drahými kovy, kameny a ochranou investic více než pět let. Jeho hlavním zaměřením je dlouhodobá ochrana před inflací.