Rozhovor s Peterem Schiffem o zlatě

Autor: Petr

V poslední době se diskuze o zlatě stala tématem číslo jedna. Existuje mnoho otázek ohledně proč investovat do zlata, jakou formu zlata investovat, jaké jsou rizika a výhody investování do zlata a mnoho dalších. V této recenzi se podíváme na rozhovor s Peterem Schiffem, který je známým odborníkem na zlato.

Kdo je Peter Schiff?

Peter Schiff je uznávaný odborník na ekonomiku a investice. Studoval ekonomii na univerzitě v Connecticutu a poté pracoval pro Euro Pacific Capital, kde se stal šéfem. Jeho přednášky a názory jsou oblíbené mezi investorami po celém světě a jeho knihy o finančních tématech jsou považovány za vynikající.

Peter Schiff na Wikipedia: https://cs.wikipedia.org/wiki/Peter_Schiff

V tomto rozhovoru Peter odpovídá na otázky týkající se investování do zlata.

1) Proč by lidé měli investovat do zlata?

Podle Petera je zlato skvělou volbou pro investory, protože je to v podstatě jediný bezpečný úkryt pro vaše peníze. Zlato je relativně stabilní ve srovnání s ostatními investicemi, může sloužit jako pojistka proti inflaci a kurzovým rizikům. Jeho cena obecně narůstá s ekonomickou nerovnováhou a stoupá, když se trhy začínají zotavovat. Dokonce i v případě krátkodobých finančních problémů, jako je recese nebo hrozba inflace, mohou bohatí lidé nakupovat zlato jako pojistku.

2) Jakou formu zlata by lidé měli investovat?

Peter doporučuje investovat do fyzického zlata, protože to může být skvělým hedgingovým nástrojem proti inflaci. Investoři by měli kupovat „čisté“ nebo „investiční“ zlato, což je ve skutečnosti 24karátové investiční zlato.

Toto „čisté“ nebo „investiční“ zlato je vysoce odolné vůči poškození a může být obchodováno na globálních trzích. Doporučuje se také nakupovat malé mince, jako jsou například kanadské dvacetidolarové mince Maple Leaf nebo švýcarské dvacetifrankové mince Helvetia.

3) Jaké jsou rizika a výhody investování do zlata?

Existují určitá rizika spojená s investicemi do zlata, která je třeba si uvědomit. Například cena zlata se může lišit v různých časových obdobích a v různých geografických oblastech.

Investoři tak musí dbát na to, aby si kupovali zlato ve správný čas a ve správné oblasti, aby minimalizovali riziko nesprávných investic. Investice do zlata také přinášejí s sebou určité transakční poplatky, jako je například poplatek za nákup nebo prodej fyzického zlata.

Kromě toho jsou i určité výhody spojené s investicemi do zlata. Například investoři mohou využívat cenový rozdíl mezi fyzickým a finančním zlatem k tomu, aby maximalizovali své výnosy. Protože cena fyzického i finančního zlata se obvykle pohybuje ve stejném směru, majitelé fyzického zlata mají možnost využívat tento rozdíl ke svému prospěchu.

Další výhodou je, že fyzické zlato je považováno za drahocennost a je tedy ceněno po celém světě. To umožňuje investorům snadno prodat nebo směnit své zlaté mince nebo slitky pro hotovost, pokud potřebují peníze rychle.

4) Jak byste shrnul svou radu ohledně investic do zlata?

Peter by shrnil svou radu ohledně investic do zlata takto: „Investice do fyzického zlata mohou být skvělé pro ty, kteří hledají bezpečnost a stabilitu ve svých portfoliích. Investoři by se ale měli vyvarovat chyb při nakupování nebo prodávání fyzického nebo finančního zlata a pečlivě sledovat trhy, aby maximalizovali své výnosy.“

Tento rozhovor poskytl Peterovi Schiffovi investorům cennou perspektivu ohledně investic do zlata a umožnil jim porozumět rizikům a potenciálně vysokým výnosům.

A my bychom rádi Peterovi poděkovali za jeho čas.

O Autorovi

Petr zabývá obchodováním se drahými kovy, kameny a ochranou investic více než pět let. Jeho hlavním zaměřením je dlouhodobá ochrana před inflací.