Prodeje skokově stoupnou u velkých indických zlatých prodejců

Autor: Petr

Organizovaný zlatý šperkařský sektor v Indii se během tohoto fiskálního roku zvýší až o čtvrtinu, jak narůstá poptávka a regulace činí větší hráče konkurenceschopnějšími, odhadla kreditní agentura.

Svatební a sváteční prodeje posílí vrcholové řady velkých prodejců, stejně jako vyšší spotřebitelské příjmy a vyšší ceny zlata, uvedla minulý týden mumbajská společnost Crisil Ratings.

Konkrétně povinné označování a vyšší zavedení indického systému daňových služeb (GST) po celé zemi posílí formální sektor, který tvoří téměř třetinu trhu, upozornil Crisil.

V tomto kontextu se podle společnosti předpokládá, že tržby u organizovaných šperkařů vzrostou o 23% až 25% ve 12 měsících do 30. dubna, což je méně než 36% skok v předchozím fiskálním roce. Prodejní objem se podle odhadu zvýší o 16% až 18% na celkovou hmotnost 670 až 700 tun. Agentura provedla průzkum u 76 prodejců zlatých šperků, kteří pokrývají téměř 33% z celkových 3,5 bilionu rupií (42,27 miliard dolarů) ročně v organizovaném sektoru.

Společnost zmiňuje „zadrženou poptávku a obnovu diskrezionárního utrácení“. Šperkaři rozšíří své prodejní sítě o 10% až 15% během příštích dvou fiskálních let v reakci na vyšší prodeje, odhadlo.

Navzdory celkové pozitivitě „ostrá volatilita cen zlata, změny ve vládních regulacích a dovozních cla, stejně jako sentiment spotřebitele si bude vyžadovat pozornost“, uvedla společnost.

Růst tržeb se ve 12 měsících do 30. dubna 2024 zpomalí na 8% až 12%, což je dáno i vysokou srovnávací bází a pravděpodobným poklesem spotřebitelských příjmů, odhadl Crisil.

Zdroj: https://rapaport.com/news/sales-to-jump-at-indias-large-gold-retailers-survey/

O Autorovi

Petr zabývá obchodováním se drahými kovy, kameny a ochranou investic více než pět let. Jeho hlavním zaměřením je dlouhodobá ochrana před inflací.