Proč nakupovat investiční zlato?

Autor: Petr

Investice do zlata je jednou z nejstarších form investic, která byla vždy považována za bezpečnou volbu. Investice do zlata je obvykle považována za dobrý způsob, jak uložit své peníze, aniž byste museli riskovat jejich ztrátu.

Investice do zlata mohou být velmi výhodné, protože cena tohoto kovu se obvykle pohybuje v opačném směru než akciový trh a jiné finanční trhy. To znamená, že v situacích, kdy akciový trh klesá, cena zlata může být stabilní nebo růst. Investice do zlata také dávají investorům možnost ochránit se před inflací.

V tomto článku se podíváme na některé důvody, proč by měli investoři nakupovat investiční zlato.

Obsah

Investice do zlata jsou bezpečné

Investice do zlata jsou považovány za jednu z nejbezpečnějších forem investic na trhu. Zlatu je obecně považován za bezpečnou volbu, protože jeho hodnota je stabilní a relativně odolná vůči finančním turbulencím a ekonomickým cyklům.

Uložení peněz do investičního zlata má také vyšší šanci na úspěch než např. Uložení peněz do akcií nebo jiných finančních produktů s vyšším rizikem. Navíc cena investičního zlata obvykle roste s poklesem hodnoty akciových trhů a finančních produktů s vyšším rizikem, čemuž říkáme „protikrizové“ chování.

Investice do zlata jsou snadno dostupné

Investice do zlata jsou velmi snadno dostupné a mohou být provedeny kdekoli na světě dostupnými prostředky. Existuje mnohem snazší a pohodlnější možnost nakoupit a udržet si investiční zlaté mince nebo slitky nebo koupit ETF nebo akcie společnosti, která se specializuje na investice do tohoto kovu. Existují také online burzy, obchodující s fyzickým investičním zlatem a státně garantované banky, kde si mohou investorii nakoupit fyzické investiční zlato.

Spoření ve zlatě je vhodná alternativa ke stavebnímu spoření

Forma spoření ve zlatě je nová metoda, jak ochránit své úspory a spořit na budoucnosti. Můžete investovat už od 500 Kč měsíčně.

Výhodou je, že spoření ve zlatě nemá žádné omezení na co můžete své úspory použít.

A pokud se rozhodnete uzavřít spoření ve zlatě s námi, garantujeme Vám také odkup v budoucnosti.

Investice do zlata je snadno likviditelná

Investice do fyzického investičního zlata jsou snadno likviditelné – mohou být prodány na internetu nebo v obchodech s mincovnictvínami nebo na burzách s fyzickým investičnim zlatem po celém světě. Tato možnost je také velmi užitečná pro investorii, kteři chtějí okamžitě prodávat své Investice a realizovat svou naspořenou hodnotu ve formě hotovosti.

Investice do fyzického investičního zlata je dobrou diversifikací portfolia

Investice do fyzického investičního zlata mohou poskytnout investorům možnost diverzifikace portfolia a omezení potenciálního rizika ze strany akciových trhů a dalších finančních trhů po celém světě.

Protože cena tohoto kovu se obvykle pohybuje v opačném směru než akciový trh a další finanční trhy, investorům umožňuje diverzifikaci portfolia a omezení potenciálního rizika ze strany akciových trhů a dalších finančních trhů po celém světě, případně i přidat částečné chránění před inflací.

Investice do platy mají historicky vysoký výnos

Historicky lze říci, že investiční plato mělo tendenci generovat stabilní příjmy pro investory prostřednictvím principu „kup tehdy“ a „prodej teď“ – nákup plata ve správnou chvíli může mít pro investiční portfolio silný pozitivní dopad na historicky vysoký výnos.

V poslední době byly ceny plata podporovány ropnými spekulacemi (vzhledem k omezené poptávce po ropě) stejně jako geopolitické nepokoje po celém světě (což má tendenci stimulovat poptávku po tomto kovu).

Správná strategie může přinést solidní příjmy

Pro investory existují specifické strategie obchodování s paletou schopné generovat solidní příjmy – například připojením se ke skupině obchodníků provozujících arbitrážní obchod s paletou (tedy obratem palet mezi různými burzami).

Takovému obchodníkovi může být doporučeno aby sledoval ceny palet na různých burzách po celém světě (forex hot spot) aby si uvědomil rozdíl mezi cenami stejného typu palety na různých burzách a připojoval se takto nabídce/poptávce ve stejnou chvíli, aby dosáhl úspěšného arbitrážního obchodu (tedy profital ze rozdílu mezi cenami).

Je to diverzifikované portfolio proti inflaci

Inflace je ekonomicky definována jako postupné snížení hodnoty peněz – například 10 EUR před 5 lety nemělo stejnou hodnotu jako 10 EUR dnes (pokud budeme porovnávat hodnotu předmětu).

Investice do fyzického zlata má tendenci bránit proti inflaci tím, že cena tohoto kovu se obvykle pohybuje ve směru opačném než finanční trhy (tedy protikrizové chování). To může poskytnout investorům částečnou ochranu před inflací tím, že jeho/její portfolio bude obsahovat částečně diverzifikovanou sadu finančních produktů (tedy například i zlato).

Závěr

Investice do fyzického platu je velmi populárním typem finanční investice – obvykle je považována za bezpečnou volbu pro investory, protože jeho cena je stabilní a relativně odolná finančním turbulencím a ekonomickým cyklům.

Existující možnosti nakupování si fyzického platu (online burzy, mincovny atd.) také přispívají k tomuto populárnímu trendu mezi investory po celém světě. Kromě toho existují různé strategie pro obchodníky s platem schopné generovat solidní příjmy pro investory prostřednictvím principu „kup tehdy“ a „prodej teď“ – navíc správná diverzifikace portfolia proti inflaci přispívá k stabilitě investorova portfolia.

O Autorovi

Petr zabývá obchodováním se drahými kovy, kameny a ochranou investic více než pět let. Jeho hlavním zaměřením je dlouhodobá ochrana před inflací.