Jak ochránit úspory investicí do drahých kamenů?

Autor: Petr

Investování do drahých kamenů je jednou z nejstarších form investování a stále představuje významnou součást portfolia mnoha investorů. Investice do drahých kamenů vám mohou poskytnout stabilitu, podporovanou jejich mimořádnou trvanlivostí a hodnotou.

Investice do drahých kamenů vyžadují jistou míru due diligence, abyste si mohli být jisti, že jsou vaše investice správně ochráněny. Pokud se chcete ujistit, že vaše investice do drahých kamenů jsou bezpečné, zde je několik tipů pro vás.

Obsah

5 pravidel nákupu drahých kamenů pro ochranu úspor

Získejte informace o tom, co kupujete

Pokud se rozhodnete investovat do drahých kamenů, je velmi důležité zajistit si co nejvíce informací o tom, co právě kupujete. Ujistěte se, že pochopíte druh a velikost kamene, na který se zaměřujete.

Také se ujistěte, že pochopíte hodnotu toho, co právě nakupujete – a to i v porovnání s cenami jiných investorů. Dokonce i malé rozdíly ve velikosti nebo čistotě mohou mít velký dopad na hodnotu vašeho investičního kamene.

Dbejte na bezpečnost při nákupu

Pokud se rozhodnete pro nákup drahého kamene nebo jiného typu investičního zlata nebo stříbra, ujistěte se, že nakupujete od spolehlivého prodejce. Nejlépe je najít prodejce s certifikacemi od mezinárodního institutu pro oceňování drahých kamenů (GIA), abyste si byli jisti kvalitou a autenticitou zakoupeného produktu.

Ujistěte se také, že prodavač poskytuje dobrou péči o zákazníky a profesionální poradenství – takovýto profesionální servis vás může pomoci při nastavení správné strategie investic do drahých kamenů.

Držte své investice v bezpečí

Když uložené peníze nejsou ve vašem bankovnictví nebo ve finančnictví podléhajícím regulaci či smlouvě s obchodnikem s cennými papíry, mohly by být ohrozeny riziky odcizení nebo poškození.

Kdybyste toto chtěli vyhnout, musili byste uložit své investice do speciálně navrženého trezoru na drahé kameny nebo do bankovnictví schopného poskytnout speciálně navrženou službu pro ukládání drahých kamenů ve formě trvalých depozit.

Pravidelně sledujte trh

Za účelem zabezpečení toho, aby byly vaše investice ve správný čas správně umisťovány nebo správně prodány na trhu s drahými kameny, je nutno sledovat trh s drahými kameny pravidelně. To vyplývá ze skutečnosti, že trh s drahými kameny je nestabilním prostředkem obchodování a cena je obecně citlivá na riziko politicko-ekonomicko-finanční volatility.

Proto byste měli být schopni identifikovat a analyzovat trendy na trhu s cennými papíry a sledovat ceny produktu pro určení optimálnich obdobnu pro realizaci své transakce.

Vyhněte se pyramidovým schématum

Je velmi snadno nabobtnat mylnou pocit bezpečnejsiho obchodovani prostrednicvi pyramidovych schematum nebo podobnym metodam obchodovani s drahymi kameny; tato metoda obvykle skonci spatnym obratem financne situace investoru a bylo by lepsi se jim vyhnout a udrzet si peclive nasledovani prectene due diligence pred samotnym obchodem s cennym papirem.

Jaké drahé kameny jsou nejlepší proti inflaci

Inflace je jedním z nejvýznamnějších faktorů, které ovlivňují ceny akcií, úrokové sazby, měny a jiné ekonomické aktivity. Abyste se vyhnuli rizikům spojeným s inflací, musíte najít způsob, jak si udržet své finanční prostředky. Jednou z možností je investovat do drahých kamenů. Drahé kameny jsou stálé, bezpečné a mohou být použity pro uchování hodnoty. Následující článek se zaměřuje na nejlepší drahé kameny, které mohou být použity pro investice proti inflaci.

Jak funguje inflace

Nejprve je třeba pochopit, jak funguje inflace. Inflace je zvýšená úroveň cenových úrovní. Když se ceny zvedají rychleji, než roste výkonnost ekonomiky, dochází k inflačnímu tlaku. Tento tlak je často doprovázen snižováním úrokových sazeb a posilováním měny. Všechny tyto faktory mají vliv na cenu akcií a dalších finančních produktů. Když se ceny akcií snižují, investor trpí ztrátami. Aby se vyhnuli takovým ztrátám, mnozí investoři hledají alternativy ke svým investicím ve formě drahých kamenů.

Nejvhodnějšími drahokamy pro investice jsou diamanty, rubíny a safíry

Tyto kameny jsou velmi odolné a mohou být použity pro stanovení hodnoty po dobu déle než desetiletí. Navzdory tomu jsou tyto drahokamy velmi populární mezi sběrateli a investoři s nimi obvykle dosahují pozitivnějších výsledků než s jinými druhy drahokamů.

Další možnosti jsou šperky ze zlata a stříbra. Tato šperky jsou velmi populární mezi investory a majiteli bankovek. Zlatem lze nakupovat jednotlivé akcie nebo celé portfolio akciových fondů. Je také možnost nakupovat stříbrné mince s pevnou hodnotou a prodávat je později za vyšší cenu, protože stříbrné mince jsou považovány za „zlatou střední třídy“.

Kromě toho existují i další druhy drahokamů, například náhradnické diamanty („moissanity“), labradority (neobvyklá barva) nebo akvamarinové (zeleno-bílé). Tyto druhy drahokamů mají podobný efekt jako diamanty a rubíny, ale obecně nemají stejnou hodnotu ani stejnou trválnost. Toto jsou obecně lepší volby pro ty investory, kteří mají méně riziko a chtějí méně finanční pohledávky.

Vysvětlili jsme si různé druhy drahokamů, kterým je možnost investovat proti inflaci. Je samozřejmě nutné si uvědomit rizika spojená s touto formou investic – například volatility trhu s diamanty atd. – ale přístupem k tomuto druhu investic by měl být přehledný plán, abyste přediskutovali všechna rizika předem a podělili se o informace s odborníkem na finanční produkty (alespoň ve vašem státě).

Na závěr bychom chtěli dodat, že i přes rizika spojená s investicemi do drahokamů, je to stále jeden z nejbezpečnějších typů investic proti inflaci – existuje tu minimální riziko devalvace a trvalejší hodnota produktu – zejména u diamantů – což je velmi příznivým faktorem pro ty investory, kteří chtějí udržet hodnotu svým finančním prostředkům po delší dobu.

Tanzanit – proč roste na popularitě jako investice

V poslední době se stále více lidí zajímá o investice do drahých kovů a kamenů, včetně tanzanitu. Tanzanit je unikátní druh safíru, který se nachází pouze v jednom místě na světě – ve východní Africe. Tanzanit se stal populárním investičním artiklem a jeho cena stoupá. Pokud jste nedávno začali investovat nebo hledat nové možnosti, tanzanit by mohl být ideální volbou.

Nejprve si ujasněme, co je to tanzanit. Tanzanit je druh safíru, který se nachází pouze v Tanzanii. Je to krásný modro-fialový kámen s vysokou tvrdostí a trvanlivostí. Tanzanit je velmi oblíbený mezi šperkaři a milovníky drahých kamenů. Jeho cena se pohybuje od 30 USD za karát až po tisíce dolarů za karát pro nejkvalitnější exempláře, což umožňuje každému investovat do tanzanitu bez ohledu na finanční situaci.

Karát/ Stupeň0.00 -1.99 karát2.00-2.99 karáty3.00-9.99 karáty10 karátů
Investiční Stupeň$600-700$750-$1350$780-$1380$800-$1500
AAA$425-$480$500-$550$550-$575$580-590
AA$300$325$350$400
A$200$250$275$300
B$100$150$170$190

Mnoho investorů si myslí, že tanzanit je skvělou volbou pro investice do drahých kovů a minerálů, protože se očekává, že jeho cena bude rychle růst. Existuje několik důvodů, proč tento krásný modro-fialový safír stoupá ve popularity.

Nízká produkce – Tanzanit se těží pouze na jednom místě na světě

Prvním důvodem je mnohem nižší počet produkovaného tanzanitu ve srovnání s jinými drahokamy nebo drahými kovy. Tanzanit se těžil pouze v Tanzanii a mnohem menšinové množství nebylo objeveno oproti jiným drahokamům a minerálům. Toto omezené množství činilo cenu tanzanitu stoupající ihned po objeveni ve 70 letech minulého stoleti.

Poptávka po Tanzanitu

Dalším faktorem je to, že poptávka po tanzanitu rychle roste a nabízené zásoby jsou velmi omezené. V současné době existuje obrovské množství nových lidí ze střední třídy, kteří mají přístup ke finančním prostředkům na nákup luxusního zboží, jako jsou diamanty nebo tanzanity. Tento skokový nárůst nabízených zásob přesahuje poptávku, což nutí cenu tanzanitu rychle růst.

Kromě toho se očekává, že tanzanit bude stoupat ve ceně i v budoucnosti, protože existuje omezené množství těchto minerálů na světě a poptávka po nich roste každý den. Investování do tohoto druhu safíru by mohlo být velmi výhodné pro budoucnost vašich peněz.

Navíc byly nedávno objeveny nové techniky pro extrahování tanzanitu z hlubokých horních prostředí Tanzanie. Tyto techniky umožňují lidem extrahovat tento druh safíru bezpečným způsobem bez toho, aby ohrozili příliš lidské zdroje nebo aby utrpělo přírodní prostředí oblasti kolem horního prostředí Tanzanie. To bude mít velkolepý dopad na budoucí produkci tanzanitu a v tomto směru to bude znamenat další nárůst ceny tohoto druhu safíru ve světových trzích.

Investice do tanzanitu se tedy jeví jako skvělá volba pro ty, kteří chtějí investovat do drahého kamene nebo minerálu s perspektivním nárůstem hodnoty. S ohledem na rostoucí poptávku po tomto druhu safíru a nárůst poplatků spojených s extrahováním tohoto druhu safíru může být tento druh investice velmi lukrativní pro budoucnost investorů co do hodnoty jejich peněz.

O Autorovi

Petr zabývá obchodováním se drahými kovy, kameny a ochranou investic více než pět let. Jeho hlavním zaměřením je dlouhodobá ochrana před inflací.