Jaké celebrity investovaly do zlata?

Autor: Petr

Investice do zlata a stříbra patří mezi nejstarší investiční strategie na světě. Ať už to bylo v minulosti kvůli jejich vysoké hodnotě nebo kvůli jejich trvalé hodnotě, zlato a stříbro jsou stále oblíbenou volbou pro investory po celém světě. I když se mnozí snaží utajit své investiční aktivity, někteří známí lidé se nebojí přiznat, že investovali do zlata a stříbra.

Zde je seznam některých známých osobností, které se rozhodly investovat do zlata a stříbra.

Známé osobnosti investující do zlata a stříbra

Warren Buffett

Warren Buffett je jeden z nejslavnějších investorů na světě. On sám otevřeně přiznal, že jeho fond Berkshire Hathaway má velkou investici do zlata. Buffett také řekl, že má v úmyslu pokračovat v nákupu zlata.

Donald Trump

Prezident USA Donald Trump je známý miliardář a investor. Není překvapením, že vlastnil nějaké zlato. Není úplně jasné, jestli to bylo pro investiční účely, nebo jen pro dekoraci.

George Soros

George Soros je jeden z nejúspěšnějších investorů vůbec. Jeho fond Soros Fund Management má obrovskou investici do zlata, která mu v posledních letech přinesla miliardy dolarů. Jeho vynalézavost a schopnost identifikovat obchodní příležitosti se stala legendou v oblasti investic. Jeho schopnosti mu umožnily úspěšně investovat do různých odvětví, jako je finanční trh, realitní trh, energetika a další. Jeho úspěchy ho udělaly slavným po celém světě a stal se vzorem pro mnoho investorů.

Paul Tudor Jones

Paul Tudor Jones je americký investor a obchodník s finančními instrumenty, který je velmi respektovaný na Wall Streetu. Jeho fond, Tudor Investment Corporation, se vyznačuje investicemi do zlata a Jones nadále vyjádřil svou předchozí podporu těmto investicím. Byl založen v roce 1980 a specializuje se na obchodování s různými finančními instrumenty, včetně akcií, opcí, futures a forex. Tudor Investment Corporation je jednou z největších finančních společností světa a má zastoupení ve více než 20 zemích.

Michael Dell

Michael Dell je americký podnikatel a investor, nejznámější jako zakladatel společnosti Dell Technologies. Za svou kariéru v oblasti informačních technologií vybudoval společnost Dell Technologies do jedné z největších světových firem s více než 145 miliardami dolarů tržeb ročně. Michael Dell má také velkou investici do zlata a stříbra, která se odhaduje na více než 3 miliardy dolarů.

Ray Dalio

Ray Dalio je dalším velmi úspěšným investorem a šéfem společnosti Bridgewater Associates. Jeho společnost drží také velkou investici do zlata a stříbra a míní ji i nadále udržovat.

Mark Cuban

Mark Cuban je slavný podnikatel a investor, který je také majitelem NBA týmu Dallas Mavericks. Jeho společnost drží také investice do zlata a stříbra.

Peter Thiel

Peter Thiel je slavný podnikatel a investor, který je známý jako jeden ze zakladatelů PayPalu. Svou společností vlastní také významnou investici do zlata a stříbra a má v úmyslu ji i nadále udržovat. Díky svým obchodním schopnostem se stal úspěšným miliardářem a jeho investice se rozrostly do mnoha různých odvětví včetně finančních služeb, technologií, umění a dalších. Dále se angažuje v charitativních organizacích a podporuje vzdělávací programy.

Bill Gross

Bill Gross je slavný investor a bývalý šéf společnosti PIMCO. Převzal tuto pozici v roce 1987 a v roce 2014 ji opustil. Během svého působení ve společnosti PIMCO se Bill Gross zapsal do historie jako jeden z nejúspěšnějších investorů všech dob. Jeho společnost drží také velkou investici do zlata a stříbra a míní ji i nadále udržovat. Protože se domnívá, že tyto komodity budou i nadále vykazovat vysoké výnosy, jeho firma se nadále bude orientovat na tento druh investic.

John Paulson

John Paulson je americký investor a hedge fondový manažer, jehož společnost Paulson & Co. Inc. se specializuje na řízení investic do akcií a dluhopisů. Jeho nejslavnější úspěch spočívá v tom, že v roce 2007 získal značné zisky za pomoci spekulací na pokles cen hypotečních trhů. Od té doby se jeho společnost soustředí také na investice do zlata a stříbra, které jsou udržovány i nadále. John Paulson má také velké investice do společností jako Goldman Sachs, Citigroup a JPMorgan, které jsou základem jeho portfolia.

Investice do zlata a stříbra

Je možné, že existuje mnohem větší seznam slavných investorů, kteří mají ve svých portfoliích penzijní fondy nebo osobní účty s investicemi do zlata nebo stříbra, ale tyto deset osobnost jsou nejsilnějšími hráči ve hře na trhu s komoditami a obecně jsou považováni za nejlepší světové investory, kteří mají ve svých portfoliích drahé kovy jako součást své strategie diverzifikace rizika.

Závěr

Kromě těchto deseti osobností existuje mnohem větší počet investičních profesionálů, kteří mají ve svých portfoliích drahé kovy jako součást své strategie diverzifikace rizika, ale také obyčejných lidí, kteří tyto investice provádějí pro soukromé účely nebo pro finanční zabezpečení rodiny.

V posledních letech se po celém světě rozšiřuje trend obyčejných lidí nakupovat fyzickou podobu drahých kovů jako součást svého finančního portfolia nebo prostě pro radost sběratele, protože fyzické drahé kovy jsou trvalou hodnotou a lze s nimi efektivně diverzifikovat portfolia proti inflaci nebo riziku akciových trhů či devizových trhů.

Proto se vyplatilo pro lidi po celém světě tyto fyzické drahé kovy nakupovat často pomocí speciálně navržených produktových balení pro rychlé dodání doma, a také provádět pečlivou formu technicko-ekonomicko-právnickou analýzu (due diligence) potenciálních transakčních partnerů (vybrané banky/burzy/společnosti atd.).

Krom toho existují vybrané banky/burzy/společnosti atd., které nabízejí možnost uložení cílených sum peněz do fyzických drahokamů (gold bars/coins/jewelry). Tato možnost umožňuje lidem finančně ohodnotit své peníze bez nutnosti platit dávkový režim poplatků anebo platby předem (neplatba poplatku předem) a bez rizika nesprávných transakčních předmětů (vybrané banky/burzy/společnosti atd.).

Protože jsme si jisti, že trhy s drahokamy jsou stabilní a nejsou plně rizikové (ale mají určitou míru rizika), doporučujeme vždy provést pečlivou právnicko-technicko-ekonomicko-finanční due diligence (pečlivou právnicko-technicko-ekonomicko-finanční analýzu) předem před provedením libovolné transakce (předprodej/prodej/investice/penzijní fond apod.), abyste snížili riziko případných transakčních chyb anebo problémů s finančními transakcemi (vybrané banky/burzy/společnosti atd.).

Doufáme, že tento článek poskytl užitečné informace o tom, jaké celebrity investovaly do zlata a stříbra anebo musely provést pečlivou due diligence před provedením libovolné transakce (předprodej/prodej/investice/penzijní fond apod.) s cílem minimalizace rizika případných transakčních chyb anebo problémů s finančními transakcemi (vybrané banky/burzy/společnosti atd.).

O Autorovi

Petr zabývá obchodováním se drahými kovy, kameny a ochranou investic více než pět let. Jeho hlavním zaměřením je dlouhodobá ochrana před inflací.