Investiční zlato k narození dítěte

Autor: Petr

Všichni rodiče se snaží udělat pro své děti to nejlepší. Ať už jde o vzdělání, zdraví nebo finanční zabezpečení – každý chce svým potomkům dopřát to nejlepší, co může. Investování do zlata je jednou z možností, jak toho dosáhnout. Investice do zlata pro narození dítěte může být skvělým způsobem, jak zajistit budoucnost vašeho dítěte. V tomto článku si povíme o tom, jak investice do zlata pro narození dítěte mohou být užitečné a jak je lze provést.

Proč investovat do zlata pro narození dítěte?

Investice do zlata pro narození dítěte mohou být skvělým investičním krokem. Zlaté cihly jsou bezpečnou formou investování a často poskytují lepší úroky než banky. Kromě toho mohou být cihly zlata také efektivnějším způsobem, jak uložit peníze na budoucí potřeby vašeho dítěte.

Investice do zlata jsou také velmi stabilní a odolné vůči inflaci, proto mohou poskytnout lepší ochranu pro vaše finance než například akcie nebo dluhopisy. Kromě toho je investice do zlata navrch v tom, že se vám bude obchodovat se stejnou hodnotou po celou dobu jejich držení.

Jak investovat do zlata po narození dítěte?

Existuje několik možností investování do zlata pro novorozence – od fyzického držení až po investice prostřednictvím fondu ETF (exchange-traded fund) nebo spoření ve zlatě, které je alternativou ke starému stavebnímu spoření.

Pokud hledáte bezpečnou formu investic, doporučujeme fyzické držení nebo spoření ve zlatě. To je velmi bezpečná forma investování, která by mohla pomoci ukládat penize na budoucne potreby vašeho ditete. Fyzické drzene mozu byt cihly (zlate a strieborne), minci nebo slitky. Krom toho je tu take moznost investovani prostrednictvim ETF fondu – tento typ fondu se obchoduje na burze a obvykle nabizi lepsi urok nez cihly.

Kde koupit zlaté cihly pro narozeniny dítěte?

Když se rozhodnete koupit fyzické cihly pro narozeniny vašeho dítěte, existuje mnoho míst, kde si je můžete koupit. Nejčastěji se prodávají přes obchody s mincemi, kterých je na celém světě více než dost. Tyto obchody nabízejí všechny druhy stříbrných a zlatých cihel a připravují i speciální nabídky pro novorozence.

Pokud se rozhodnete je zakoupit u nás, rádi Vás celým procesem provedeme a ve všem Vám poradíme.

Takto si můžete vybrat tu nejvhodnější cihlu pro vaše potřeby a doplnit ji o certifikát autenticity. Kromě obchodu s mincemi si také můžete koupit zlaté cihly přes internetové burzy a online obchody s mincemi. Nezapomeňte ale provést správný due diligence před samotnou koupí!

Kolik stojí koupit zlaté cihly?

Cena stříbrných a zlatých cihel se liší v různých částech světa a rozdíly jsou také podle typu cihly a tržních podmínek. Obecně platí, že stříbrné cihly jsou levnější než jejich přátelé ze stříbra – podle tržních podmínek může být rozdíl mezi cenami mezi 10-30%. Zlaté cihly obvykle stojí více – například 1 unce (31,1 gramu) zlata může stát stovky nebo i tisíce dolarů v závislosti na tržních podmínkách a typu zlatého sálu, který si kupujete.

Jak se starat o fyzické držení?

Je velmi důležité pečlivě se starat o své fyzické držení – protože tyto kusy jsou často výsledným produktem vašich soukromých finančních věcí. Zeptejte se svého prodejce ohledně správných postupů při skladování nebo transportu – například při skladování doma byste měli mít speciální trezor na mince nebo bezpečnou schránku s vysokým stupněm bezpečnosti; při transportu byste měli mít profesionální trezor na mince s certifikátem autenticity; atd.

Závěr

Investice do zlata pro narozeniny dítěte je skvělá volba, pokud hledáte stabilní a bezpečný způsob ukládání peněz na budoucí potřeby vašeho potomka – protože je pevná proti inflaci a chráněna proti riziku devalvace měny.

Nejen že může sloužit jako pohodlná forma uložení finanční rezervy pro budoucnost vašeho dítěte, ale může také přinést solidní výnosy při správné strategii investic. Pokud hledáte skvělou volbu investice – např., abyste pokryli studijní poplatky nebo podpořili budoucí finanční potřeby vašeho potomka – pamatujte si většinu rad uvedených v tomto článku ohledně bezpečného držení fyzických cihlí a uplatnění optimálního scénáře investičního portfolia!

O Autorovi

Petr zabývá obchodováním se drahými kovy, kameny a ochranou investic více než pět let. Jeho hlavním zaměřením je dlouhodobá ochrana před inflací.